• Warsztaty profilaktyczne w naszej szkole

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty profilaktyczne w naszej szkole.

            W miesiącu maju i czerwcu na terenie naszej szkoły zostały przeprowadzone liczne warsztaty profilaktyczne z karesu bezpieczeństwa w sieci jaki i bezpiecznych i ryzykownych zachowań wśród dzieci i młodzieży. W klasach młodszych poruszano tematykę pomocy i integracji, a w klasach starszych omawiano strategię pracy w zespole pod kątem dalszej drogi kształcenia i wyboru szkoły ponadpodstawowej. W czasie zajęć dzieci miały możliwość pracy w grupach, przekonali się, że dziewczyny nie gryzą, a i z chłopcami też da się wykonać zadanie. Dzieci prezentowały swoje spostrzeżenia i każdy miał możliwość wypowiedzenia swojego zdania na dany temat. W czasie warsztatów prócz tematu przewodniego były liczne zabawy, które dzieci mogą wykorzystać na przerwach lub lekcjach z wychowawcą. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym też znajdzie się czas na wspólne spotkania. 

            Bartosz Ciecierski

          • Szkolny biwak

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny biwak.

            Szkolny biwak

            W dniach 31 maja – 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa IIIa zorganizowała w szkole biwak. Uczniowie przyszli do szkoły w piątek na godz. 18.00 i zostali do soboty do godz. 9.00. Opiekę nad grupą dzieci sprawowały panie Małgorzata Krupka-Darmos i Aleksandra Gorczyca, które zapewniały uczestnikom różne formy spędzania czasu, by uatrakcyjnić im pobyt w szkole.

            Na początek uczniowie, korzystając z pięknej pogody, mogli bawić się na kompleksie boisk i placu zabaw. Na zmęczonych dużą dawką aktywności fizycznej uczniów czekała wyjątkowa kolacja – zestawy Happy Meal,  a później klasowy turniej w dwa ognie.

            Zanim udaliśmy się spać, musieliśmy salę lekcyjną przemienić w sypialnię. W tym celu przynieśliśmy materace, aby każdy mógł wygodnie przespać noc. Zanim jednak udaliśmy się na spoczynek, spędziliśmy miło czas grając w gry i oglądając bajki na rzutniku, ale nie tym nowoczesnym, tylko takim, z jakiego korzystali kiedyś rodzice.

            W sobotę rano dzień rozpoczęliśmy od zdrowego śniadania – płatków z mlekiem, by mieć siłę na następne przygody.  Po posiłku musieliśmy przywrócić naszej klasie poprzedni wygląd, a potem dzieci mogły skorzystać jeszcze z ostatnich chwil zabawy. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, za dzielną postawę podczas szkolnego biwaku oraz życzenia i prezent z okazji Dnia Dziecka, a potem wraz z rodzicami udał się do domu. Biwak to jak zawsze niezapomniane wrażenia, tak było i tym razem.

            Małgorzata Krupka-Darmos

             

          • Bezpieczne wakacje

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczne wakacje.

            Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się w ciągu roku szkolnego do spędzenia bezpiecznych wakacji.

            Uczniowie klasy IIa i IIb uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe w ramach Kampanii „Dobrze Cię widzieć”.

            Klasa IVa i Vb po zdobyciu wiedzy z zakresu BRD, zdali egzamin praktyczny na pierwsze swoje prawo jazdy – kartę rowerową.

            Reprezentacja szkoły w składzie:

            1. Zuzanna Skierś Vb
            2. Adam Jakubowski IVa
            3. Szymon Jakubowski IVa

            brała udział w Powiatowym Konkursie „Bezpiecznie na rowerze” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5, Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie.

            Drużynowo zajęliśmy III miejsce, przywożąc puchar do naszej szkolnej kolekcji.

            Dzieciaki! Wakacje tuż, tuż – pamiętajcie o swoim i innych bezpieczeństwie.

             

             

            Marzenna Rączka

            Anna Drzazgowska

          • Dzień Dziecka w naszej szkole.

          • SŁONECZNIE, AKTYWNIE I Z UŚMIECHEM – OBCHODY DNIA DZIECKA

            W NASZEJ SZKOLE
                
                Piotruś Pan nigdy nie przestał być dzieckiem. My, mimo upływu lat, także pielęgnujemy w sobie dziecięcą radość, beztroskę i uśmiech. Dlatego, możemy zaryzykować stwierdzenie, że Dzień Dziecka to święto każdego z nas. Nieważne, czy masz kilka, kilkanaście, czy nieco więcej lat… nadal możesz czuć w sobie dziecięcą ciekawość świata i chęć do zabawy.
                Tak właśnie, bawili się wszyscy uczestnicy szkolnego festynu. Wśród wielu, wielu atrakcji zainteresowaniem cieszyło się: tworzenie obrazów na folii, ogrodowe warcaby, mega bańki mydlane, malowanie buziek, różne konkurencje sportowe. Wielu z nas poderwało się do tańca w rytm gorących, letnich hitów. Dopełnieniem atrakcji była, cisząca się oooogromnym zainteresowaniem, wata cukrowa i kiełbaska z grilla.
                Prawda, że fajnie jest być dzieckiem?

            M. Zakrzewska-Walczak

          • Wycieczka szlakiem piastowskim.

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka szlakiem piastowskim..

             

            JAK POWSTAWAŁO PAŃSTWO POLSKIE?
             - klasy: III a, IV a, IV b na wycieczce szlakiem piastowskim w Kruszwicy, Gnieźnie i Biskupinie

                Czy sól musi być biała? Jakim władcą był Mieszko I ? Czym zajmowali się prasłowianie 2700 lat temu?                                                 To tylko niektóre pytania, na które znaleźliśmy odpowiedzi podążając szlakiem piastowskim. Dwudniowy pobyt poza domem – to już nie lada atrakcja. A jeśli dodamy do tego wędrówkę w głąb  ziemi i podróż w czasie 20 wieków wstecz- mamy pewność, że przeżyjemy niezwykłą przygodę.

            Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w Kopalni Soli Kłodawa. Górnicza winda, z prędkością 6 m/s, zabrała nas w głąb wyrobisk powstałych po wydobyciu soli. Mieliśmy okazję odbyć dwugodzinną wędrówkę korytarzami kopalnianymi, w czasie której natknęliśmy się na tajemną komnatę hrabiego Draculi (wyglądał całkiem świeżo – to dowód na konserwujące właściwości soli). Innym zaskoczeniem był fakt, że w Kłodawie, oprócz ogromnych złożyli soli białej i różowej, można też spotkać rzadziej spotykane skały solne w kolorze niebieskim i zielonym.

            Po powrocie na powierzchnię ziemi, dotarliśmy do Kruszwicy – urokliwego miasteczka na szlaku piastowskim. Po zwiedzeniu kolegiaty św. Piotra i Pawła odbyliśmy wspinaczkę na przeszło 30 – metrową Mysią Wieżę oraz płynęliśmy statkiem po jeziorze Gopło.

            Drugi dzień obfitował w atrakcje historyczne. Ogromne wrażenie zrobiła na nas górująca na Wzgórzu Lecha Katedra Gnieźnieńska z bezcenną (pod względem materialnym, religijnym i historycznym) konfesją św. Wojciecha. Dzieje tego świętego, a zarazem jednego z patronów Polski, poznaliśmy przyglądając się słynnym Drzwiom Gnieźnieńskim.

            Uzupełnieniem wiedzy o pierwszych władcach Polski była wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego, z bogatą ekspozycja kopii średniowiecznych dokumentów, insygniów władzy królewskiej i biskupiej oraz przedmiotów codziennego użytku.

            Ostatnim punktem wyprawy było zwiedzanie prasłowiańskiej osady w Biskupinie. Zrekonstruowane chaty oraz autentyczne przedmioty odnalezione podczas prac archeologicznych, przeniosły nas w czasie do momentu, gdy tereny te zamieszkiwały pierwotne ludy słowiańskie.

             Piękna pogoda, profesjonalna opieka przewodników i doskonały nastrój uczestników – to tylko dodatkowe atuty naszego wyjazdu. Być może za rok zdecydujemy się na wyjazd 3 – dniowy?… A nasza piękna ojczyzna tylko zachęca do odkrywania jej kolejnych zakątków.

            M. Zakrzewska-Walczak

          • Igrzyska Szkół Podstawowych

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Igrzyska Szkół Podstawowych .

            II miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych

            21 maja w hali sportowej NOSiR odbyły się Igrzyska Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół, które zmagały się w 6 konkurencjach:

            1. Tor przeszkód.
            2. Bieg z przekazywaniem piłki.
            3. Sztafeta po obwodzie koła.
            4. Wyścig raków.
            5. Rzut w dal piłeczką pingpongową.
            6. Wyścig rydwanów.

            Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Krupki-Darmos oraz p. Aleksandry Gorczycy zdobyli II miejsce. Drużyna zaprezentowała się znakomicie!!! Niewątpliwie swój duży udział w sukces zawodników odegrali nasi mali kibicie,  którzy z niesamowitą siłą zagrzewali do walki swoich kolegów i swoje koleżanki.

            Zgodnie z tradycją każda ze szkół przygotowała występ artystyczny. W tym roku, dzięki współpracy i zaangażowaniu p. Marzenny Rączki oraz p. Anny Drzazgowskiej, uczniowie klasy IIa i IIb wykonali układ choreograficzny do piosenki „Leśne duszki”. Zielone stroje tancerzy idealnie współgrały z ubiorem zawodników naszej szkoły.

            Naszą zwycięską drużynę reprezentowali:

            1. Zuzanna Zakaszewska
            2. Antonina Mieszkowska
            3. Nikola Sosnowska
            4. Maja Pogorzelska
            5. Antonina Fijałkowska
            6. Aleksandra Ślubowska
            7. Antonina Marszał
            8. Angelika Prus
            9. Nicola Szpalerska
            10. Gabriela Anuszkiewicz
            11. Tymon Stolarski
            12. Mateusz Biernacki
            13. Patryk Kurpiewski
            14. Marcel Bysiek
            15. Damian Korszeń
            16. Rafał Michelis
            17. Franciszek Popławski
            18. Serafin Brzozowski
            19. Damian Scharwerk
            20. Szymon Sosnowski

             

            Wyniki:

            I miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1

            II miejsce: Zespół Szkolno -  Przedszkolny nr 3

            III miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4

            IV miejsce: Szkoła Podstawowa im. A. Einsteina

            V miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1

            Anna Drzazgowska

            Marzenna Rączka

          • Obchody Dnia Ziemi

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody Dnia Ziemi.

                               „Hałas szkodzi, cisza łagodzi” - szkolne obchody Dnia Ziemi.

             

                 W dzisiejszym hałaśliwym świecie, zapomnieliśmy już jak przyjemna i kojąca jest cisza. Zbyt duże natężenie dźwięków nie tylko osłabia, a nawet uszkadza narząd słuchu, ale także ma negatywny wpływ na układ nerwowy i zaburza pracę mózgu. Przed tymi zagrożeniami ostrzegały nas uczennice III klasy gimnazjum, które przygotowały prezentację pt. „Hałas i jego wpływ na zdrowie człowieka”.

                 Duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z kadrą Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej Modlin. Pracownicy dokonali pomiaru natężenia hałasu w różnych sytuacjach szkolnych: podczas przerwy oraz w trakcie spotkania w sali gimnastycznej. Wyniki doświadczenia były niepokojące: nasz słuch jest codziennie narażany na zdecydowanie więcej decybeli, niż dopuszczają normy gwarantujące bezpieczeństwo naszych uszu. Mieliśmy też okazję sprawdzić skuteczność słuchawek wygłuszających hałas.

                 Uzupełnieniem  działań, mających przekonać nas do dbania o słuch, była muzyka relaksacyjna odtwarzana podczas obiadu oraz dyżury „strażników ciszy”, którzy zachęcali, szczególnie młodszych uczniów, do emitowania mniejszej ilości hałasu.

                 Wnioski nasuwają się same: cisza oraz odgłosy przyrody mają kojący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Oby hasło „Hałas szkodzi, cisza łagodzi” na stale zagościł w świadomości uczniów naszej szkoły.

             

             

                                                                                             O dobroczynnym wpływie ciszy za

                                                                                              nasz organizm, zapewniały:

                                                                                             - p. Iwona Krowicka

                                                                                             - p. Agata Jaworska – Bębenek.

          • KOMUNIKAT nr 5

            DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 3

            W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

            z dnia 25 kwietnia 2019 r.

            Szanowni Państwo,

            informuję, że w dniu dzisiejszym 25 kwietnia 2019 r. Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli od soboty 27 kwietnia 2019 r.
            W związku z tym w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. zajęcia w szkole będą odbywały się zgodnie z obwiązującym planem. Dziękuję za dotychczasowe zrozumienie i współpracę.

            W dniach 29 i 30 kwietnia 2019 r. nie będzie klasówek, sprawdzianów ani odpowiedzi ustnych. Nauczyciele nie będą w tych dniach wystawiali ocen negatywnych. 

                                                                                                                                                 Dyrektor 

             mgr Mariola Zielińska

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

          • KOMUNIKAT nr 4

            DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 3

            W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

            z dnia 24 kwietnia 2019 r.

            Szanowni Państwo,

            informuję, że w szkole podstawowej nadal kontynuowany jest strajk. 

            Od środy 24 kwietnia szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowacze (świetlica) dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

            Nie będą się odbywały zajęcia lekcyjne.

            Oddział przedszkolny pracuje zgodnie z obowiązującym planem.

            Informacje będą aktualizowane na bieżąco na stronie internetowej szkoły oraz ogłoszenia umieszczone na drzwiach szkoły.

            Dyrektor

            mgr Mariola Zielińska

             

             

          •  

            KOMUNIKAT nr 3

            DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 3

            W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

            z dnia 23 kwietnia 2019 r.

             

             

            Szanowni Państwo,

            informuję, że w szkole podstawowej nadal kontynuowany jest strajk. 

            Od środy 24 kwietnia szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńczo-wychowacze (świetlica) dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

            Nie będą się odbywały zajęcia lekcyjne.

            Jeżeli w wyniku dzisiejszych rozmów ZNP zrezygnuje ze strajku, zajęcia w dniu
            24 kwietnia 2019 r. odbędą się wg planu.

            Informacje będą aktualizowane na bieżąco na stronie internetowej szkoły oraz ogłoszenia umieszczone na drzwiach szkoły.

            Dyrektor

            mgr Mariola Zielińska

          • KOMUNIKAT nr 2

            DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 3

            W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

            z dnia 5 kwietnia 2019 r.

             

            Szanowni Państwo,

            W związku z planowaną przez ZNP od dnia 8 kwietnia 2019 r. akcją strajkową
            i niemożliwością zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na terenie szkoły w tym czasie zwracam się z prośbą o pozostawienie dzieci w domu.

            Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem CKE:

            ü  gimnazjalny 10-12 kwietnia 2019 r. od godz. 900 (zbiórka 830)

            ü  ósmoklasisty 15-17 kwietnia 2019 r. od godz. 900 (zbiórka 830)

            Jeżeli w wyniku dzisiejszych negocjacji, ZNP zrezygnuje ze strajku, zajęcia w dniu 8 kwietnia 2019 r. odbędą się wg planu.

            Liczę na Państwa zrozumienie i pomoc w tych trudnych organizacyjnie dla nas wszystkich dniach.

            Dyrektor

            mgr Mariola Zielińska

          •  

            KOMUNIKAT DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 3 W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM W ZWIAZKU Z TRWAJĄCYM SPOREM ZBIOROWYM

             

            Szanowni Rodzice

             

            W dniach 12–14 marca 2019 r. w ZSP nr 3 odbyło się referendum strajkowe, w którym wzięło udział 69 pracowników, co stanowi 81% ogółu zatrudnionych i w wyniku którego 65 głosujących odpowiedziało się za strajkiem.

            Planowany termin rozpoczęcia strajku to 8 kwietnia 2019 r.

            Obecnie czekamy na porozumienie strony rządowej i związków zawodowych. Proszę o śledzenie strony internetowej ZSP nr 3 i ogłoszeń wywieszanych w holu przedszkola oraz szkoły. W dniu 05.04.2019 r. poinformuję Państwa w jaki sposób będzie funkcjonowała placówka w okresie strajku.

             

            Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 3

            w Nowym Dworze Mazowieckim

            Mariola Zielińska

          • Akademia kompetencji

          •  

            KAŻDY UCZEŃ MA PRAWO DO SUKCESU! - UDZIAŁ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W PROGRAMIE UNIJNYM „AKADEMIA KOMPETENCJI”

             

            Gdy do pracowni Michała Anioła przyszło dziecko i zapytało: „Dlaczego tak stukasz w ten marmur?”, Mistrz uśmiechnął się i odpowiedział: „Bo w środku jest anioł, a ja mu pomagam się wydostać”.  

            Ta anegdota to przesłanie programu „Akademia kompetencji”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W ten sposób  wpisaliśmy się w realizację projektu „Potrafię, wiem, znam – radę sobie dam”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu było podniesienie efektywności uczenia się, kształtowanie twórczego myślenia oraz współpracy w grupie.

            Najpierw podczas warsztatów w szkole, później podczas 3-dniowego wyjazdu do urokliwego Klubu Mila w Zegrzynku, koło Serocka, uczestnicy doskonalili swoją kreatywność i innowacyjność. Wszystkim zmaganiom intelektualnym, artystycznym i  sprawnościowym towarzyszyła świetna zabawa. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności organizacyjne planując np. podróż w kosmos. Ponadto uczyli się żonglerki, pisali teksty piosenek, przedstawiali dramy, poznawali zasady twórczego korzystania z internetu, uczyli się rozwiązywania problemów widzianych z różnych punktów widzenia. Uczestnicy rywalizowali w różnych konkursach tematycznych, prowadzili konstruktywne dyskusje, określali swoje mocne strony. W przerwach między warsztatami, uczniowie korzystali z uroków budzącej się z zimowego letargu przyrody. Dużą atrakcją było ognisko z pieczeniem kiełbasek a także spacer wzdłuż brzegu Zalewu Zegrzyńskiego.

            Udział w projekcie pokazał, że kreatywność to cecha, którą można odnaleźć w każdym młodym człowieku. Każdy ma prawo do sukcesu w swojej dziedzinie. Zainteresowania, pasje, talenty – to cechy, które wymagają rozwijania i doskonalenia na miarę indywidualnych możliwości. Uczestnicy zajęć mieli okazję zrozumieć, że kreatywność pomaga rozkwitnąć  i „poczuć wiatr w żaglach” (do takich wniosków skłaniał również żeglarski klimat miejsca, w którym odbywały się warsztaty).

             

                           Uczniom, którzy doskonalili swoją kreatywność towarzyszyli Nauczyciele:

            - p. Wicedyrektor Elżbieta Szałkowska

            - p. Edyta Grusiewicz

            - p. Monika Zakrzewska – Walczak

            - p. Anna Wiórkiewicz

            - p. Agnieszka Ostrowska

            - p. Agata Jaworska – Bębenek

            - p. Tomasz Wichowski

            - p. Teresa Wiśniewska

             

            Monika Zakrzewska-Walczak

             

          • Dziel się uśmiechem

          •  

            Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu ,,Dziel się uśmiechem” rekomendowanego przez Polski Czerwony Krzyż i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

            Treści realizowanego programu ujęte zostały w cztery bloki tematyczne:

            - wiedza na temat zębów, ich roli i funkcji, budowy zęba, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat;

            - podstawowa wiedza na temat higieny jamy ustnej, omówienie zasad mycia zębów, przedstawienie akcesoriów niezbędnych do higieny jamy ustnej, wprowadzenie do regularnego przestrzegania zasady czterech kroków dbania o zęby;

            - podstawowa wiedzy na temat próchnicy, przedstawienie związku między dietą a zdrowiem zębów;

            - oswojenie uczniów z wizytą w gabinecie dentystycznym, zapoznanie z pracą lekarza stomatologa, uświadomienie uczniom konieczności regularnych kontroli u lekarza dentysty.

            Uczniowie klas I-III biorący czynny udział w zajęciach, dzięki współpracy pedagoga szkolnego p. Bartka Ciecierskiego z PCK, otrzymali akcesoria do higieny jamy ustnej.

            Spotkanie z higienistkami zostało zorganizowane przez opiekuna samorządu szkolnego p. Edytę Grusiewicz oraz nauczyciela logopedę p. Agatę Jaworską- Bębenek.  Dnia 6 marca- w związku z obchodzonym w tym miesiącu dniem dentysty- gościliśmy w naszej szkole p. Patrycję Wróblewską oraz p. Dominikę Łuniewską – asystentki stomatologiczne z gabinetu ,,Miły uśmiech” w Warszawie.

            Podczas prowadzonych przez ekspertki prelekcji, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I- IV dowiedzieli się między innymi, jak właściwie dbać o zęby, dlaczego właściwa dieta jest tak ważna oraz czemu służą regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Uczniowie, początkowo onieśmieleni obecnością gości, szybko włączyli się do dyskusji dotyczącej prawidłowej higieny jamy ustnej. Zachęceni miłą atmosferą chętnie zadawali ekspertkom pytania dotyczące prawidłowych nawyków zdrowotnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się demonstracja prawidłowego szczotkowania zaprezentowana na modelu uzębienia oraz quiz przeprowadzony przez zaproszonych gości.

            Liczymy, że realizacja programu ,,Dziel się uśmiechem” i uczestnictwo dzieci w atrakcyjnych zajęciach przyczynią się do podniesienia poziomu wiedzy oraz kształtowania postaw prozdrowotnych wśród naszych uczniów.

             

             

            Agata Jaworska- Bębenek

             

          • Zbiórka surowców wtórnych - konkurs.

          • W dniach od 3 grudnia 2018 roku do 1 kwietnia 2019 roku Nasza szkoła przystąpiła do XV edycji „Konkursu - zbiórka surowców wtórnych” dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego. W tym okresie uczniowie Naszej szkoły przynosili do szkoły głównie makulaturę – stare książki i opakowania tekturowe. Zaangażowanie uczniów oraz rodziców z poszczególnych klas było ogromne i przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów na terenie szkoły. Każdego dnia szkoła była „zasypywana” makulaturą, którą trudno było zmagazynować. Gabinet pedagoga i wiele innych pomieszczeń szkoły stało się magazynkami na makulaturę. Każdego dnia pedagog szkolny wspólnie z psychologiem i panem Waldkiem konserwatorem pakowali po kilka godzin makulaturę, którą dzieci i rodzice ciągle przynosili.

            Największym problemem całej akcji był wywóz makulatury na skup. Dzięki wsparciu poszczególnych rodziców, WOPR-u oraz ofiarności „opel astry” pedagoga szkolnego udało się na bieżąco wywozić zgromadzone surowce wtórne. Koszty związane z całą akcją były ogromne – zakup streczów do pakowania makulatury na paletach, taśmy klejące do pakowania w pudełka czy samo paliwo i czas poświęcony na wywożenie makulatury, a do tego mocno nadwyrężone kręgosłupy uczniów, nauczycieli i pana Waldemara.

            Rodzice również mieli możliwość zmierzenia się indywidualnie z akcją. Jedni z rodziców zaproponowali pomoc w wywiezieniu makulatury na skup – kiedy tam pojechali okazało się, że musieli sami opróżnić auto z prawie pół tony kartonu, co było niełatwe i zajęło sporo czasu. Niestety każdy wywóz makulatury trzeba było samemu rozpakować i posegregować na książki, gazety i karton. Z uwagi na niebezpieczne miejsce jakim jest sam skup makulatury uczniowie nie mogli pomagać przy rozładunkach, byłoby to zbyt niebezpieczne dla nich.

            Na skup oddaliśmy kilka ton makulatury tym samym ratując około 170 drzew (taki mały lasek). Najbardziej aktywną klasą, która oddała najwięcej makulatury była klasa 2b z wynikiem 91,72 kilograma na ucznia. Drugie miejsce zajęła klasa IVa z wynikiem 71,59 kilograma na ucznia, a trzecie miejsce zajęła klasa Ia z wynikiem 70,60 kilograma na ucznia. Jak widać najmłodsi dali z siebie wszystko.

            Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom za udział, zaangażowanie i czekamy na wyniki konkursu wojewódzkiego, które zgodnie z regulaminem ogłoszone będą do końca czerwca 2019 roku. Dla uczestników oraz wygranych przewidziana jest niespodzianka, o której napiszemy w kolejnym artykule :)

            Trzymajmy kciuki za Naszą szkołę.

            Bartosz Ciecierski

          • Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej " Nowodworskie Nutki"

          • ROZŚPIEWANY POCZĄTEK WIOSNY – FINAŁ I MIĘDZYSZKOLNEGO FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

            „NOWODWORSKIE NUTKI”

             

             

            20 kwietnia w gościnnych murach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 odbył się finał konkursu „Nowodworskie Nutki”. Uczestnicy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach i to właśnie oni – najlepsi z najlepszych, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas uroczystego finału. Wśród finalistów znaleźli się reprezentanci: ZS-P 1, ZS-P 3, ZS-P 4, SP 1, SP 5, którzy przybyli wraz ze swoimi Nauczycielami.

            Utalentowanych uczestników oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli:  p. Arleta Lemańska – aktorka musicalowa i dramatyczna, p. Małgorzata Andrzejewska – wokalistka zespołu Radioaktywny Świat, półfinalistka programu Must Be The Music i laureatka festiwalu FAMA oraz p. Daniel Taraszkiewicz – muzyk, instrumentalista i wokalista.

            Finaliści zaprezentowali bardzo zróżnicowany repertuar. Obok nostalgicznych ballad, mogliśmy usłyszeć skoczne piosenki. Aplauz budziły zarówno utwory, które zostały wylansowane w ciągu ostatnich tygodni, jak i nieśmiertelne evergreeny.

            Po burzliwych obradach, jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych.

            W kategorii klas I-III nagrodzeni zostali:

            -I miejsce: energetyczny Wiktor Błoński, który zgodnie z trendami eko śpiewająco troszczył się o „Moją planetę”

            - II miejsce: idealny syn Marcin Kostrzewski, który publicznie deklarował „Jesteś Mamo skarbem mym”

            - III miejsce: słodki duet – Wiktoria Majerska i Antonina Kępska, prezentujące szlagier Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”

            - wyróżnienia: Laura Prusik oraz Natalia Reda.

                 W kolejnej kategorii, klas IV - VI, szacowne jury przyznało:

            - I miejsce: mistrzyni interpretacji Małgorzacie Odrzywolskiej, która wzruszyła publiczność wykonaniem piosenki Majki Jeżowskiej „Kołysanka dla mamy”

            - II miejsce: przebojowej Antoninie Łaszczyk, która sięgnęła po hit Roksany Węgiel „Obiecuję”

            - III miejsce: dziewczynie z ośmiornicą na ramieniu – Zosi Sosińskiej, śpiewającej piosenkę o podwodnej miłości  z repertuaru Małgorzaty Ostrowskiej „Meluzyna”

            - wyróżnienia: Zuzanna Okrasa, Karolina Krauze i Natasza Ciuchta.

                Wśród najstarszych finalistów (kl. VII – III gim.) najlepsze okazały się:

            - I miejsce: poruszająca Vesna Leszczyńska, która w utworze Ewy Bem „Gram o wszystko” pokazała swoją jazzową wrażliwość

            - II miejsce: sentymentalna Ida Sułkowska, namawiająca nas, słowami piosenki Mietka Szcześniaka - „Sercem patrz”

            - III miejsce: strzelisty duet  Nadia Ciuchta i Emilia Walczak, które dźwiękami próbowały wybudować „Wieżę Babel”z musicalu Metro

            - wyróżnienia: duet Maja Ciurzyńska i Olga Jakubowska.

            Jak zgodnie orzekło jury, poziom konkursu był bardzo wysoki. Publiczność została zabrana w niezwykłą muzyczną podróż. Była to wyprawa po różnych stylach muzycznych, ale też po różnych wrażliwościach. Wszyscy finaliści mogą czuć się zwycięzcami.

            Przewodnikami w tej podróży był, tryskający energią i humorem, niezwykły duet Prowadzących: urocza Ola Świrszcz i szarmancki Michał Wodyński.

            Pomiędzy występami konkursowymi zaprezentowała się grupa Tancereczki  Aneczki, która pokazała imponujące taneczne show.

            Tak ważna impreza nie mogłaby odbyć się bez szacownego grona sponsorów. Za okazaną pomoc dziękujemy: Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Warszawie, Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Miasta. W przebieg uroczystości zaangażowani byli także uczniowie z Młodzieżowego Ochotniczego Pogotowia Rówieśniczego.

            Werdykt ogłoszony. Statuetki i dyplomy wręczone.  Słowa zachwytu zostały wypowiedziane. Czerwony dywan zwinięty. Reflektory wyłączone. Jeśli pozostał niedosyt wrażeń muzycznych… zapraszamy za rok. Już teraz na Was czekamy!

                                  

                                                        W przygotowanie finału konkursu zaangażowani byli:

            - p. Agata Jaworska – Bębenek

            - p. Dariusz Kłosowski

            - p. Małgorzata Widz

            - p. Iwona Ruszkiewicz – Bąk

            - p. Marta Lewandowska

            - p. Marzenna Rączka

            - p. Dorota Tendera

            - p. Anna Drzazgowska

             

            M. Zakrzewska-Walczak